За втория сезон на проекта си поставяме за цел да удвоим резултатите:
Да покрием цялата морска акватория на България и да извадим поне 15 тона отпадъци от нашето море.
За да го постигнем, отправихме покана към всички отговорни рибари в Черно море да се присъединят към „Най-ценният улов“, за да покажем заедно, че рибарската общност е основен фактор в опазването на нашето море.
Търсим път и към отговорните институции, за да улесним процеса на складирането и рециклирането на събраното от рибарите. И така да превърнем „Най-ценния улов“ в устойчив, дългосрочен проект.
ДЪЛГОСРОЧЕН АНГАЖИМЕНТ
За нас „Най-ценният Улов“ не е еднократна кампания, а началото на дългосрочна ангажираност.
Защото считаме, че е наш дълг да работим за реалното намаляване на вредните въздействия и за подобряването на черноморските екосистеми.
Точно поради тази причина, процент от продажбите на всички продукти на „Черноморски Улов“ ще отива за финансирането на проекта.
Нещо повече, заели сме се с изненадващо сложната задача да намерим как и къде да рециклираме събраните рибарски мрежи, направени от полиамид и найлон.
Част от събраните в първата вълна на проекта мрежи вече заживяха нов живот като полезни предмети, благодарение на партньорството с „Ценна Пластмаса“.
Сега търсим начини да рециклираме по-големи количества. И всяка помощ в тази насока, ще е изключително полезна. Ако имате идея къде може да ги рециклираме и да им дадем втори живот, свържете се с нас.
Повече за постигнатото в проекта може да научавате, като ни последвате в социалните мрежи (Facebook и Instagram) или се абонирате за нашия бюлетин.
Ако имате идея и искате да подкрепите проекта по друг начин, свържете се с нас. Защото опазването на нашето море зависи от това да работим заедно!